Новини 2018-07-27 18:57

Вселенський патріарх не вважає Україну канонічною територією РПЦ - Порошенко

Президент зазначив, що Україна сподівається на рішення про надання Томосу.

Президент України Петро Порошенко подякував патріарху Варфоломію за слова, що Україна не є канонічною територією Російської православної церкви. Про це президент повідомив у Twitter у п'ятницю, 27 липня.

 

"Дуже вдячні Його Всесвятості Патріарху Варфоломію за постійну турботу про українських віруючих, про український народ, який зараз переживає непрості часи агресії з боку РФ. Для мене і для більшості українців дуже важливими слова про те, що Україна не є канонічною територією РПЦ", - написав президент.

 

У п'ятницю президент Петро Порошенко зустрівся з делегацією Вселенського Патріархату, яка прибула в Україну для участі у святкових заходах з нагоди 1030-річчя хрещення України-Русі.

 

Президент зазначив, що Україна сподівається на рішення про надання Томосу.

 

«Це історичний момент не лише для України і української церкви повернутися в лоно Церкви-Матері», - підкреслив Порошенко.

 

Нагадаємо, у Києві в п'ятницю, 27 липня, проходить хресна хода Української православної церкви Московського патріархату.

 

Раніше УПЦ Московського патріархату влітку 2016 року організувала «хресний хід» з Донеччини та Тернопільщини. На учасниках процесії помітили георгіївські стрічки і значки з портретом Ніколая ІІ. У зв'язку з цим голова Верховної Ради Андрій Парубій наголосив, що в українську столицю йдуть не тільки мирні громадяни, але і провокатори із забороненою символікою та символікою країни-агресора.

схожі новини