Новини 2018-07-30 11:03

"Дезінформація і фейкові новини". Парламент Британії закликав протидіяти втручанню РФ

Депутати вважають, що урядові відомства мають обмінюватися інформацією про можливі варіанти протистояння загрозі з боку Росії.

Парламент Великої Британії закликав консолідувати роботу урядових відомств для протистояння загрозі з боку Росії. Про це йдеться у доповіді Комітету з цифрових технологій, культури, спорту і ЗМІ під назвою "Дезінформація і фейкові новини".

 

Зазначається, що британський уряд повинен обмінюватися інформацією про можливі варіанти протидії втручанню РФ.

 

"Ми рекомендуємо уряду Великої Британії звернутися до інших урядів та слідувати рекомендаціям, узгодженим представниками США та ЄС, включаючи представників цього Комітету, на недавній міжпарламентській нараді в Атлантичній раді. Уряд повинен обмінюватися інформацією про ризики, вразливості та найкращі практики протидії втручанню Росії. Тільки через обмін інформацією, ресурсами та найкращою практикою цей уряд зможе боротися з втручанням Росії у наші вибори", - йдеться у доповіді.

 

Крім того, комітет закликав до детального розслідування зв'язків між британським мільйонером Арроном Бенксом, який спонсорував кампанію щодо Brexit, та російськими чиновниками.

 

"Ми розуміємо, що Національне агентство з питань злочинності вивчає ці питання. Ми вважаємо, що їм слід надавати повний доступ до будь-якої відповідної інформації, яка допоможе їм провести розслідування", - додається у доповіді.

 

Зокрема, депутати запропонували обмеження під час майбутніх виборів для основних донорів, щоб "вони продемонстрували джерело своїх пожертвувань".

 

"Виборча комісія рекомендувала внести зміни до правил, що охоплюють політичні витрати, таким чином, встановлюються обмеження на суму грошей, яку може внести особа. Ми згодні з цією рекомендацією та закликаємо уряд прийняти цю пропозицію", - йдеться у доповіді.

 

Наголошується, що розслідування про втручання РФ через Facebook повинно продовжуватися. 

 

Крім того, депутати закликали уряд оприлюднити заяву про те, скільки розслідувань наразі проводяться щодо російського втручання у британську політику.

 

Також у звіті наголошується, що Росія втрутилася у референдум в Іспанії, який відбувся у жовтні 2017 року.

 

"Росія особливо зацікавилась дискредитацією іспанської демократичної системи через російські державні телевізійні організації, що поширюють пропаганду", - йдеться у доповіді.

 

Раніше депутат Європарламенту та представник на переговорах щодо Brexit  Гі Вергофстадт заявив, що готовий ініціювати розслідування щодо впливу дезінформації та іншого  втручання з боку Росії на європейські демократії. Зокрема, він запропонував створити у Європі посаду спеціального прокурора за прикладом США.

схожі новини