Новини 12:03

"Черговий рецидив". До окупованого Криму приїхали депутати з Чехії

Зазначається, що посольство України висловило рішучий протест.

Посольство України в Чеській Республіці висловило протест у зв’язку з незаконним відвіданням окупованого Росією Криму депутатом Європейського парламенту від Чехії Яроміром Коглічеком та сенатором чеського парламенту Ярославом Доубравою. Про це йдеться в офіційній заяві на сайті українського посольства в Празі.

 

"Йдеться про черговий рецидив порушення українського законодавства з боку згаданих політиків, які, попри неодноразові попередження, продовжують грубо ігнорувати не лише українські закони, але й міжнародне право. Згаданим політикам було б не зайвим знати, що у резолюції № 68/262 від 27 березня 2014 Генеральна Асамблея ООН – організації, авторитет якої визнають навіть чеські комуністи – підтвердила суверенітет і територіальну цілісність України та закликала країни члени утриматися від дій, які б могли бути інтерпретовані як визнання зміни статусу українського Криму", - йдеться у повідомленні.

 

 

Наголошується, що переважна частина чеських політиків однозначно підтримують територіальну цілісність України.

 

"Щоб хоч якось відбілити свої злочини, Росія хаотично шукає по всьому світу політиків зі зниженим порогом політичної гігієни, які готові брати участь в пропагандистських вояжах на окупований півострів. На жаль, кілька таких політиків знайшлося і в Чеській Республіці", - відзначили у посольстві.

 

Крім того, дипломати нагадали, що Україна залишає за собою право застосувати до іноземних громадян, які  систематично порушують правила в’їзду на окуповані території, санкції, передбачені українським законодавством.

 

Нагадаємо, 3 лютого до окупованого Криму  прибула делегація німецьких парламентаріїв з трьох регіональних парламентів ФРН. До її складу увійшли депутати від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини".  Водночас посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що візит представників партії "Альтернатива для Німеччини" в окупований Крим може мати "плачевні наслідки".

 

Згодом Прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження через візит німецьких депутатів до окупованого півострову.

схожі новини