Новини 2018-07-30 17:15

Україна висловила протест через візит прем'єра РФ до окупованого Криму

У МЗС наголосили, що перебування Мєдвєдєва в анексованому Криму є грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з неузгодженим перебуванням прем’єр-міністра РФ Дмітрія Мєдвєдєва в окупованому Криму 28-29 липня 2018 року. Про це в понеділок, 30 липня, повідомляє прес-служба зовнішньополітичного відомства.

 

"Міністерство закордонних справ України неодноразово наголошувало на неприпустимості неузгоджених з Україною перебувань російських посадових осіб на суверенній території нашої держави у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає Автономну Республіку Крим та м.Севастополь", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, перебування Мєдвєдєва в анексованому Криму є грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами.

 

 "Автономна Республіка Крим та м. Севастополь є невід'ємною частиною України в її міжнародно-визнаних кордонах. Це визнається всією міжнародною спільнотою, яка вже неодноразово давала належну оцінку міжнародно-протиправним діянням Російської Федерації шляхом схвалення відповідних резолюцій ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, а також запровадження санкцій проти держави-окупанта", – наголосили в МЗС.

 

Як повідомлялося 24 липня, група депутатів Словаччини повідомила про намір відвідати окупований Крим попри попередження посла України Юрія Мушки, що це буде порушенням українських законів. 

схожі новини