Новини 2018-07-30 19:46

У Македонії затвердили дату референдуму щодо зміни назви країни

Водночас депутати відхилили запропоновані опозицією дві поправки.

Парламент Македонії в понеділок, 30 липня, підтримав проведення референдуму про зміну назви країни 30 вересня. Про це повідомляє македонське агентство Meta.

 

За відповідну пропозицію проголосували 68 депутатів, проти – жоден, оскільки депутати опозиційної VMRO-DPMNE не були присутні на засіданні.

 

Водночас депутати відхилили запропоновані опозицією дві поправки, оскільки їх ініціатори не були присутні під час розгляду і не змогли дати відповідні пояснення.

 

Як зазначається, на референдумі громадяни повинні будуть відповісти на питання: "Чи виступаєте ви за членство в Європейському Союзі і НАТО, приймаючи угоду між Республікою Македонією та Грецькою Республікою?".

 

Нагадаємо, 26 червня міністри закордонних справ країн Євросоюзу  відклали переговори про вступ з Албанією і Колишньою Югославською республікою Македонія до літа 2019 року. 

 

26 червня стало відомо, що президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію.

 

20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. 

 

17 червня Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

Згодом, 18 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протесту після підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки. Того самого дня уряд Македонії прийняв законопроект щодо перейменування країни.

схожі новини