Новини 2018-07-31 16:03

Суд позбавив російську мову статусу регіональної у Миколаївській області

У 2012 році обласна рада погодила рішення, згідно з яким на території Миколаївської області поряд з українською мовою як державною діє російська мова як регіональна.
Миколаївський окружний адміністративний суд визнав протиправним та нечинним рішення Миколаївської обласної ради про надання російській мові статусу регіональної. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області у вівторок, 31 липня.

 

У повідомленні зазначається, що у 2012 році обласна рада погодила рішення "Про реалізацію вимог Закону України "Про засади державної мовної політики".

 

"Так, оспорюваним рішенням обласної ради у 2012 році з метою реалізації Закону України «Про засади державної мовної політики» визнано, що на території Миколаївської області поряд з українською мовою як державною діє російська мова як регіональна та до неї застосуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов", - йдеться у тексті.

 

 

У прес-службі нагадали, що відповідно до ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

 

"Оскільки обласною радою самостійно не вживались заходи до приведення рішення у відповідність з чинним законодавством, перший заступник прокурора області звернувся до суду з позовом про визнання нечинним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної", - йдеться у повідомленні.

 

Суд погодився з доводами прокурора, визнавши протиправним та нечинним рішення Миколаївської обласної ради. 

 

Нагадаємо, 19 червня голова комітету експертів Хартії регіональних мов і мов нацменшин Ради Європи Весна Крніч-Ґротіч заявила, що угорці України пишаються тим, що не знають української мови, що є цілком неправильним.