Новини 20:04

ДТП у Харкові. У МОЗ підтвердили, що Зайцева вживала наркотики

Адвокат потерпілих повідомила, що на судовому засіданні висновки МОЗ вже залучили до матеріалів провадження.

Міністерство охорони здоров'я підтвердило, що Олена Зайцева, підозрювана в скоєнні ДТП в Харкові 18 жовтня 2017 року, у момент аварії перебувала під дією наркотиків. Про це йдеться в роз'ясненнях Державного центру психічного здоров'я і моніторингу наркотиків і алкоголю МОЗ, повідомляє у вівторок, 31 липня, адвокат потерпілих Лариса Матвєєва.

 

"Для об'єктивності і з метою дотримання вимог Основ законодавства про охорону здоров'я особистість Зайцевої замінили на "Особу-1". Оформили як адвокатський запит 26.07.2018 р Відповідь отримали повну, конкретну і швидку: Станом на 18.10.2017 р. була в стані, викликаному вживанням наркотичних засобів. Сьогодні на судовому засіданні залучили до матеріалів кримінальної справи (висновки МОЗ – Ред.), незважаючи на шалені заперечення адвокатів Зайцевої та її подруги", – заявила адвокат.

 

За даними МОЗ, загальний стан Зайцевої свідчив про те, що вона перебувала в "стані наркотичного або іншого сп'яніння" або "під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу і швидкість реакції". Крім того, у документі йдеться про те, що в сечі "Особи 1" виявлено опіати, фенобарбітал і метаболіти анальгіну. Як зазначається, виявлені кодеїн і фенобарбітал відносяться до "наркотичних речовин, обіг яких обмежений і відносно яких допускаються винятки деяких заходів контролю".

 

 

"З урахуванням наданих у запиті відомостей можна визначити, що Особа 1 станом на 18.10.2017 р. перебувала у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих речовин", – йдеться у висновках.

 

Як повідомлялося 20 липня, у справі смертельної ДТП у Харкові за участю Олени Зайцевої зник один з основних свідків – нарколог, який оглядав Зайцеву після наїзду на пішоходів. Своєю чергою, 27 липня виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун доручила профільній установі підготувати висновок щодо випадку зникнення лікаря-нарколога Олени Федірко, яка оглядала Олену Зайцеву.

 

Нагадаємо, ввечері 18 жовтня 2017 року в Харкові сталася ДТП у центрі міста, унаслідок якої загинули шестеро людей. Жінку, яка була за кермом Lexus, що в'їхав у натовп, відразу затримали. 20 жовтня Київський райсуд Харкова на два місяці взяв під варту Олену Зайцеву, обвинувачену в скоєнні смертельної ДТП.

 

Водієві Volkswagen Touareg Геннадію Дронову, який був другим учасником смертельної ДТП, оголосили підозру. 6 листопада. Згодом Київський районний суд Харкова ухвалив рішення взяти Дронова під варту.

 

Сама ж Олена Зайцева згодом визнала свою провину та заявила, що готова понести будь-яке покарання. Також про пом'якшуючі обставини заявляла адвокат Зайцевої. Зокрема, її рідні відправили банківські перекази сім'ям загиблих в аварії. Проте батьки загиблих повернули гроші після того, як чеки від благодійних внесків слідство почало додавати до матеріалів справи. Як повідомляє ТСН, після щирого розкаяння, вони, за словами адвокатки Зайцевої, можуть стати свідченням добровільного відшкодування збитків. Це вже відразу дві пом'якшувальні обставини, які можуть зменшити кількість років у вироку. Адвокат Зайцевої Юлія Козир повідомила, що день перебування в СІЗО вважається день відбування покарання після вироку. Після того, як пройде половина терміну, Олену можуть відпустити умовно-достроково.

схожі новини