Новини 2018-08-01 12:37

Єврокомісія попередила про стороннє втручання у європейські вибори

Майбутні вибори у Європарламент будуть вразливими до фейкових новин та кібератак.

Єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг закликав усі держави-члени Європейського союзу серйозно поставитися до стороннього втручання у вибори до Європейського парламенту, які заплановані на травень 2019 року. Про це йдеться в інтерв'ю видання медіагрупи Funke, передає DeutscheWelle.

 

За його словами, майбутні вибори вразливі до фейкових новин та кібератак й піддаватимуться маніпуляціям зі сторони хакерів.

 

Зокрема, Кінг висловив занепокоєння, що зарубіжний вплив поширюватиметься через соцмережі, так само як і у випадку з втручанням Росії у президентські вибори США у 2016 році та в рамках референдуму щодо  Угоди про асоціацію України та ЄС.

 

"Всі держави-члени повинні серйозно поставитися до загроз демократичному процесу та інститутам, що були спричинені кібератаками та дезінформаційними кампаніями, і повинні мати національні плани щодо їх запобігання", - зауважив Кінг.

 

Крім того, єврокомісар наполіг на тому, щоб такі платформи, як Facebook і YouTube, взяли на себе відповідальність у даній ситуації.

 

"Ми повинні зупинити зусилля державних і недержавних суб'єктів з підриву нашої демократичної системи та використання цього проти нас", - додав єврокомісар.

 

Наголошується, що експерти побоюються, що багато європейських громадян, які не знайомі з політикою ЄС, можуть бути більш сприйнятлиаими до дезінформаційних кампаній.

 

Водночас він застеріг, що маніпуляції хакерів, які намагаються вплинути на вибори за допомогою цілеспрямованих інтернет-кампаній або поширення "фейкових новин", можуть бути ледь помітними і дуже шкідливими.

 

Нагадаємо, 30 липня парламент Великої Британії закликав консолідувати роботу урядових відомств для протистояння загрозі з боку Росії.  Зазначається, що британський уряд повинен обмінюватися інформацією про можливі варіанти протидії втручанню РФ.

схожі новини