Новини 2018-08-02 17:12

"Це політична ціна!". Латвійський міністр пояснив заборону на навчання російською мовою у вишах

Арвіл Ашераденс відповів на питання, чи готова Латвія "пожертвувати" російськомовними студентами.

Міністр економіки Латвії Арвіл Ашераденс заявив, що заборона на отримання вищої освіти російською мовою в латвійських вишах оцінюється перш за все політично, а не економічно. Про це повідомляє портал Delfi.

 

Зокрема, міністр відповів на питання, чи готова Латвія "пожертвувати" російськомовними студентами.

 

 "У нас дуже сувора мовна політика. Латвія проводить навчання на мовах Євросоюзу і крапка. Це політична ціна!", - зауважив він.

 

"Ми повинні розглядати загальний баланс студентів, які вступають. Тут ми бачимо абсолютний приріст - 8,5 тисяч іноземних студентів минулого року. Ця цифра весь час зростає - студентів приїжджає все більше", - наголосив Ашераденс.

 

Нагадаємо, 4 липня президент Латвії Раймонд Вейоніс схвалив поправки до закону про заклади вищої освіти, які забороняють приватним вишам реалізувати навчальні програми російською мовою.

 

2 квітня Вейоніс оголосив про затвердження освітньої реформи, згідно з якою школи національних меншин переходять на навчання латиською мовою. 

 

Як повідомлялося, 24 березня міністерство закордонних справ Росії заявило, що перехід шкіл національних меншин на навчання державною мовою є продовженням дискримінаційної політики "примусової асиміляції російськомовних".  

 

Раніше уряд Латвії схвалив поступове переведення на навчання загальноосвітніх закладах лише латиською мовою починаючи з 1 вересня 2019 року. Міністр освіти і науки Карліс Шадурскіс пообіцяв, що його відомство відповідально поставиться до виконання міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин і її розвитку, в тому числі забезпечивши необхідне фінансування навчальних закладів.

схожі новини