Новини 2018-08-03 12:51

Костенко вже перебуває під захистом української влади – Денісова

За словами омбусмена, Костенко разом з українським консулом прямують до Москви.
Уповноважений Верховної Ради Людмила Денісова підтвердила інформацію про звільнення політв'язня Олександра Костенка, який відбував покарання у Росії в Кірово-Чепецькій Кіровської області з 2015 року. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Олександра Костенко, який відбував покарання у Росії в Кірово-Чепецькій Кіровської області сьогодні звільнили", - зауважила омбусмен.

 

 

Зокрема, вона відзначила, що наразі Костенко під захистом української влади. Так, він перебуває з консулом України і вони прямують до Москви у посольство України в РФ.

 

"Він під юрисдикцією нашої країни. Я на зв'язку з консулом, тримаю ситуацію під контролем", - підкреслила Денісова.

 

Нагадаємо, у п'ятницю, 3 серпня, український політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов із виправної колонії №5 в російському місті Кірово-Чепецьк. 

 

27 червня стало відомо, що українського політв'язня Олекандра Костенка, який відбуває термін в колонії Кірово-Чепецький Кіровської області РФ, відправили до штрафного ізолятора (ШІЗО).

 

У грудні 2016 року Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги про нерозслідування тортур відносно політв’язня Олександра Костенка. 

 

Раніше адвокат Дмітрій Сотніков опублікував підтвердження інформації про катування Костенка. Під час затримання працівники ФСБ зламали Костенкові руку.

 

5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.