Новини 2018-08-06 10:56

У Південному Судані припинилася громадянська війна

Сторони конфлікту підписали мирний договір.

У Південному Судані сторони конфлікту у громадянській війні  в неділю, 5 серпня, підписали мирний договір. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Зазначається, що посередником у переговорах був Судан.

 

"Угода передбачає готовність усіх сторін до перемир'я", - заявив міністр закордонних справ Судану.

 

Водночас президент Південного Судану Салва Киїр висловив сподівання, що дві сторони дотримуватимуться угоди і конфлікт у країні завершиться.

 

Так, даний договір передбачає створення перехідних органів влади, до яких входитимуть 550 законотворців та 35 міністрів.

 

Крім того, раніше відправлений у відставку віце-президент Рієк Машар знову обійме свою посаду.

 

Південний Судан оголосив незалежність від Судану у 2011 році. Від 2013 року у країні тривала громадянська війна.

 

Нагадаємо, 25 вересня 2017 року міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, у якій ідеться про причетність України до незаконної поставки зброї до Південного Судану. Зокрема, стверджується, що українське державне підприємство «Укрінмаш» в 2014 році підписало контракт з компанією з ОАЕ на поставку кулеметів, мінометів, РПГ і боєприпасів до воюючої країни. За даними організації, сума операції склала понад $169 млн.

 

Як повідомлялось, начальник відділу інвестиційного аналізу держпідприємства Маргарита Кузнецова, коментуючи звинувачення Amnesty International, заявила, що "поставок точно не було", уточнивши, що в 2014 році було укладено два договори - з ОАЕ і з Південним Суданом. 

 

Згодом секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що вважає некоректним повідомлення Amnesty International про нібито незаконну поставку української зброї до Південного Судану. 

схожі новини