Новини 2018-08-06 16:24

Звільнений політв'язень Костенко має перелом руки - Денісова

Омбудсмен провела телефонну розмову з кримським активістом.

Звільнений з російської в’язниці кримський активіст Євромайдану Олександр Костенко заявив, що  почувається втомленим, має перелом руки і потребує допомоги. Про це повідомила уповноважений президента з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

 

Зазначається, що омбудсмен провела телефонну розмову з кримчанином.

 

"Тільки-но поговорила телефоном із Олександром Костенком. Він дуже втомлений, говорити йому важко. Каже, що в нього зламана рука і він потребує допомоги. Подякував за піклування", - зауважила вона.

 

За її словами, Костенко обов'язково пройде медичне обстеження, і всю необхідну реабілітацію.

 

"Ми рятуємо своїх громадян в будь-якій ситуації", - наголосила Денісова.

 

 

Раніше стало відомо, що  Костенко перетнув російсько-український кордон з українськими дипломатами та консулами. Зазначається, що кримчанин має бути в Києві вже ввечері 6 серпня.

 

Нагадаємо, 4 серпня Геращенко повідомила, що Костенко прибув до посольства України в Москві. 

 

Як повідомлялося, 3 серпня український політв’язень Кремля Олександр Костенко вийшов із виправної колонії №5 в російському місті Кірово-Чепецьк. Віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що Костенку нададуть тимчасове житло в Києві. Крім того, президент Петро Порошенко телефоном поспілкувався з Олександром Костенком. 

 

У грудні 2016 року Верховний Суд РФ запросив матеріали першої скарги про нерозслідування тортур відносно політв’язня Олександра Костенка. 

 

5 лютого 2015 року Костенка викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.

схожі новини