Новини 2018-08-10 10:11

"Північний потік-2" - це "троянський кінь" Кремля — Порошенко

Глава держави закликав європейських партнерів відстоювати власну енергетичну безпеку.

Президент Петро Порошенко заявив, що російський проект "Північний потік-2" – це "троянський кінь" російської влади проти енергетичної безпеки Європи. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Північний потік-2" – це "троянський кінь" Кремля проти європейської енергетичної і, врешті-решт, геополітичної безпеки", - зауважив глава держави.

 

За його словами, відмова від реалізації проекту у рамках Третього енергетичного пакету ЄС та невиконання "Газпромом" рішень Стокгольмського арбітражу по справах з Україною показують справжні мотиви газопроводу.

 

"Відмова від реалізації проекту в рамках Третього енергетичного пакету ЄС та свідоме невиконання «Газпромом» рішень Стокгольмського арбітражу по справах з Україною – це чіткі і недвозначні сигнали щодо справжніх мотивів газопроводу і його потенційних катастрофічних наслідків для Європейського Союзу", - наголосив він.

 

 

Зокрема, Порошенко закликав європейських партнерів України "твердо відстоювати власну енергетичну безпеку".

 

Раніше стало відомо, що у Німеччині  компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби в рамках будівництва російського проекту газопроводу "Північний потік - 2".

 

Як повідомлялося, 17 травня представник Державного департаменту США Сандра Удкірк заявила, що Сполучені Штати Америки  хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.  Зокрема, вона не виключила, що Вашингтон введе санкції проти "Північного потоку-2" і відзначила, що умови для цього були створені минулого року.

 

Додамо, що 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні. Згодом, 5 квітня уряд Фінляндії також видав дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 7 червня уряд Швеції дозволив будівництво російського проекту газопроводу "Північний потік-2" у своїй винятковій економічній зоні. 

схожі новини