Новини 2018-08-13 10:18

Законопроекти в Румунії підривають довіру до судової системи - єврокомісар

Нова судова реформа загрожує незалежності суддів й обмежує компетенцію прокурорів.
Єврокомісар з питань юстиції Вера Юрова розкритикувала заплановану судову реформу у Румунії. Про це повідомляє Deutsche Welle.
 
 
За її словами, дана реформа загрожує незалежності суддів й обмежує компетенцію прокурорів.

 

"Законопроекти румунського уряду в їх сукупності загрожують незалежності суддів і обмежують компетенцію прокурорів. Тим самим вони підривають довіру громадськості до судової системи", - зауважила вона.

 

Зокрема, єврокомісар вважає, що було б "вельми до речі", якби плани румунського уряду з проведення судової реформи були ще раз перероблені.

 

Нагадаємо, у Румунії в неділю ввечері розпочалася третя серія вуличних мітингів. У місті Клуж-Напока демонстранти встановили намет.  Водночас у Бухаресті на площі Вікторії знову вийшли на протест десятки тисяч демонстрантів. Зокрема, протести були також організовані у таких містах як Клуж-Напока, Констанца, Ясси та Сібіу.  Так, біля префектури Клуж-Напоки зібралися близько 80 людей, які розбили на площі перед будівлею держустанови намет й оголосили вимогу зустрічі з префектом. Зазначається, що деякі активісти залишалися на вулиці перед префектурою всю ніч.

 

Як повідомлялося, генпрокуратура Румунії за вимогою президента Клауса Йоганніса відкрила кримінальне провадження щодо дій правоохоронців під час акції протесту у Бухаресті, в ході якої постраждали 440 людей. 

 

Раніше Йоганніс засудив непропорційний характер дій сил правопорядку під час антиурядового протесту у Бухаресті.