Новини 2018-08-13 20:05

Президент Румунії відреагував на антиурядові протести в країні

Зокрема, Йоганніс наголосив, що був вражений мобілізацією румун і тим, що в акціях протесту взяли участь багато людей з діаспори.

Президент Румунії Клаус Йоганніс у понеділок, 13 серпня, відреагував на масові антиурядові протести в країні, наголосивши, що насильство і жорстокі репресії проти демонстрантів неприйнятні. Про це він повідомив у спеціальній заяві в зв'язку протестами в Бухаресті, передає Romania TV.

 

"Насильство і репресії проти демонстрацій не допускаються ні за яких обставин, напади на людей, журналістів, жінок і дітей є неприйнятними, і винні мають бути покарані незалежно від того, хто вони і де знаходяться... Я переконаний, що втручання жандармів було невідповідним протесту", –  заявив Йоганніс.

 

Він підкреслив, що був вражений мобілізацією румун і тим, що в акціях протесту взяли участь багато людей з діаспори.

 

"Вони не були привезені зі сторони або проплачені. Вони приїхали самі з власної ініціативи через сильне почуття громадянського обов’язку, обурення політикою Соціал-демократичної партії, нападу на верховенстві закону", – підкреслив Йоганніс.

 

За його словами, пройшло три дні, а за те, що сталося в п'ятницю до сих пір ніхто не взяв на себе відповідальність, і що в будь-якій країні вже відбулася хоча б одна відставка.

 

"Я звертаюся до членів СДП із закликом серйозно поставитися до протестів і не перешкоджати громадянському суспільству. Нам не потрібна нестабільність і тривала соціальна криза. Люди будуть продовжувати протести, якщо їх проігнорують", – додав румунський президент.

 

Читайте також: "Корупція вбиває!". Усе, що відомо про антиурядові протести в Румунії

 

Нагадаємо, 12 серпня ввечері в Румунії розпочалася третя серія вуличних мітингів. У місті Клуж-Напока демонстранти встановили намет.  Водночас у Бухаресті на площі Вікторії знову вийшли на протест десятки тисяч демонстрантів. Зокрема, протести були також організовані у таких містах як Клуж-Напока, Констанца, Ясси та Сібіу.  Так, біля префектури Клуж-Напоки зібралися близько 80 людей, які розбили на площі перед будівлею держустанови намет й оголосили вимогу зустрічі з префектом. Зазначається, що деякі активісти залишалися на вулиці перед префектурою всю ніч.

 

Як повідомлялося, генпрокуратура Румунії за вимогою президента Клауса Йоганніса відкрила кримінальне провадження щодо дій правоохоронців під час акції протесту у Бухаресті, в ході якої постраждали 440 людей. 

 

Раніше Йоганніс засудив непропорційний характер дій сил правопорядку під час антиурядового протесту у Бухаресті.