Новини 2018-08-15 10:30

НАЗК внесло припис міністру культури Нищуку

Припис стосується порушення вимог частини четвертої статті 28 ЗУ "Про запобігання корупції".

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло припис міністру культури України Євгену Нищуку стосовно генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні Івана Ковальчука. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства.

 

Зокрема, припис стосується порушення вимог частини четвертої статті 28 ЗУ "Про запобігання корупції".

 

"Міністерством культури України як органом, до повноважень якого належить звільнення з посади Генерального директора музею Івана Ковальчука, не вжито передбачених законодавством заходів щодо врегулювання потенційного конфлікту інтересів у його службовій діяльності, зумовленого спільною роботою зі своєю дружиною. Встановлено, що дружина Івана Ковальчука обіймає керівні посади з 1995 року та до сьогодні перебуває в прямому підпорядкуванні у свого чоловіка - генерального директора музею", - йдеться у повідомленні.

 

 

Зазначається, що НАЗК  вжити передбачені законодавством заходи.

 

Наголошується, що припис агентства є обов’язковим до виконання.

 

"Про виконання припису посадова особа, якій його адресовано, зобов’язана повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції упродовж десяти робочих днів з дня його одержання", - йдеться у повідомленні.

 

Раніше НАЗК виявило порушення в електронній декларації Нищука. Зокрема, Нищук не вказав у розділі "Доходи, зокрема подарунки" відомості про дохід у розмірі 292,9 тис. гривень у вигляді подарунка від матері. Міністр пояснив, що мати подарувала йому квартиру, що на момент дарування коштувала 292,9 тис. гривень, і не хотів приховати це, оскільки вказав право власності на квартиру в розділі "Об'єкти нерухомості". Повідомляється, що Нищук порушив вимоги закону "Про запобігання корупції", але, з огляду на те, що квартиру зазначено в декларації, підстав для притягнення до адміністративної відповідальності немає.

схожі новини