Новини 2018-08-15 16:19

У Міносвіти оприлюднили проект нової редакції правопису для обговорення

Нова редакція розроблена на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набувають поширення в різних сферах життя.

Українська національна комісія з питань правопису підготувала проект нової редакції правопису для обговорення. Відповідний проект оприлюднений на сайті Міністерства освіти. 

 

«Українська національна комісія з питань правопису, склад якої затверджено постановою Кабінету міністрів України від 17 червня 2015 р. № 416, пропонує до уваги громадськості проект нової редакції Українського правопису, розроблений на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набувають поширення в різних сферах суспільного, наукового та культурного життя. Правописна комісія виходила із розуміння того, що Український правопис, як правопис і будь-якої іншої мови, не може бути вичерпним; він кодифікує засадничі, найбільш поширені або спірні орфографічні положення", - йдеться у повідомленні на сайті МОН.

 

Нагадаємо, 30 березня міністр закордонних справ України Павло Клімкін днями у пості в Facebook після розмови з польським журналістом Зємовітом Щереком, який запитав про гіпотетичну можливість ввести в Україні поряд з кирилицею латиницю, попросив користувачів подискутувати з приводу переходу на нову систему письма.

 

схожі новини