Новини 2011-05-03 16:57

У Генпрокуратурі погрожують посадити Тимошенко у СІЗО

У Генеральній прокуратурі заявили, що лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко сьогодні, 3 травня 2011 року «знову, в котрий раз зірвала проведення запланованих слідчих дій з її участю». Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

«Так, раніше відмовившись від послуг адвоката Ференца Б.В. та будучи повідомленою про необхідність явки до слідчого з іншим, обраним нею захисником на 12 годину 3 травня 2011 року, Тимошенко Ю.В. в котрий раз з’явилася без захисника та заявила, що бажає мати захисника лише народного депутата України Власенка С.В., завідомо знаючи, що він як народний депутат України не може займатися адвокатською діяльністю», - зазначили в Генпрокуратурі.

У ГПУ Тимошенко попередили про те, що «у разі необрання нею захисника, слідчим буде призначено їй безоплатного для неї захисника за державний рахунок з більш ніж 28 тисяч адвокатів, зареєстрованих в Україні».

«Такі дії Тимошенко свідчать про її намагання ухилитися від слідства, перешкодити встановленню істини у справі, а також про спроби уникнути відповідальності за вчинене і небажання направлення кримінальної справи до суду для розгляду по суті», - наголосили у ГПУ.

«У разі подальшого невиконання Тимошенко Ю.В. процесуальних рішень слідчого, Генеральна прокуратура України вимушена буде звернутися до суду для зміни їй запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту», - сказано в опвідомленні.

Тимошенко викликали в Генпрокуратуру на черговий допит разом зі слідчим на 11.00 4 травня 2011 року.

Раніше слідчі відмовляли у задоволенні клопотання Тимошенко про допуск Сергія Власенка як захисника на підставі ст. 3 Закону України «Про статус народного депутата України», яким народному депутату України забороняється займатися адвокатською діяльністю.