Новини 2018-08-16 16:26

Стало відомо, на що витратять 250 млн від Міноборони США

Муженко зазначив, що українські війська готуються до відбиття повномасштабної агресії і тому передбачається доукомплектування військових частин.

Керівник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко розповів, як розподілять 250 мільйонів доларів оборонної допомоги від США, які Україна отримає у 2019 році. Про це він повідомив в інтерв’ю ВВС Україна, оприлюдненому 16 серпня.

 

"Мова йде про нарощування спроможностей протиповітряної оборони, сучасні засоби радіоелектронної боротьби, сферу медичної допомоги, а також інші напрямки. Що саме буде враховано під час розподілу цієї суми - стане зрозуміло пізніше", - пояснив керівник Генштабу.

 

Щодо летальної зброї, то керівник Генштабу зазначив, що цей перелік ще потрібно узгодити.

 

За словами Муженка, до кінця поточного року ЗСУ планує покращити ефективність системи протитанкового вогню. Він пояснив, що в українській армії не вистачає 120-мм мінометів, не дивлячись на те, що їх використання заборонене Мінськими угодами. Муженко зазначив, що попри домовленості, українські війська готуються до відбиття повномасштабної агресії і тому передбачається доукомплектування військових частин відповідно до їх потреб.

 

Нагадаємо, 14 серпня Трамп схвалив оборонний бюджет, який передбачає $250 млн Україні. 

 

19 червня Сенат США вирішив виділити Україні 200 мільйонів доларів зі свого оборонного бюджету. Про це йдеться в законопроекті в розділі 1233 "Продовження ініціативи підтримки України у сфері безпеки".

 

Раніше Сенат США схвалив законопроект про бюджет Міноборони країни на 2019 рік, який почнеться 1 жовтня.