Новини 2018-08-16 16:35

ГПУ частково засекретила інформацію щодо справи проти Холодницького

Водночас у Генпрокуратурі наголосили, що в даному провадженні нікому про підозру не повідомлялося.

Генеральна прокуратура України частково засекретила інформацію щодо провадження проти глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, якому інкримінують розголошення відомостей досудового розслідування. Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит "Українських Новин".

 

Так, у ГПУ заявили, що Генеральна інспекція здійснює нагляд під час проведення відповідного досудового розслідування за статтями 387 (розголошення даних досудового розслідування), 27 (види співучасників) та 384 (завідомо неправдиві показання) Кримінального кодексу.

 

Як зазначається, справа розслідується і не закрита, досі встановлюються обставини вчинення кримінального правопорушення. Водночас у Генпрокуратурі наголосили, що в даному провадженні нікому про підозру не повідомлялося, запобіжні заходи не обиралися.

 

"Інша інформація (про те, чи є в діях Холодницкого є ознаки злочину – Ред.) є відомостями досудового розслідування і згідно ст. 222 КПК... є інформацією з обмеженим доступом і не може бути на цей час оприлюднена", – йдеться в повідомлені.

 

Читайте також: Конфлікт антикорупціонерів. У чому звинувачують Холодницького

 

Як повідомлялося, 26 липня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів розглянула справу керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та вирішила не звільняти його, однак він отримає догану.

 

Нагадаємо, 20 березня стало відомо, що працівники Національного антикорупційного бюро України декілька тижнів прослуховували кабінет глави Спеціалізованої антикорупційною прокуратури Назара Холодницького. Так, НАБУ співпрацювало з департаментом ГПУ під керівництвом Володимира Гуцуляка, так званим департаментом "Кононенка-Грановського" Глава НАБУ Артем Ситник підтвердив, що Бюро співпрацює з Генпрокуратурою у справі проти Холодницького.

 

Раніше генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути питання зняття Назара Холодницького з посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.Так, за підписами генерального прокурора та директора Національного антикорупційного бюро були направлені дисциплінарні скарги. 2 квітня Контрольно-дисциплінарна комісія прокурорів порушила провадження щодо глави Спеціалізованої антикорупційної прокурори Назара Холодницького. Автоматизована система Контрольно-дисциплінарної комісії прокурорів визначала, що дисциплінарні скарги щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького буде розглядати Олександр Ковальчук.

схожі новини