Новини 10:01

Активіст: Українській громаді в Чехії потрібен новий центр

Загалом інтереси України в Чехії змушені обстоювати активісти, хоча й посольство робить багато.

Українській громаді в Чеській Республіці потрібен новий український центр. Посольство України з огляду на свої фінансові можливості робить доволі багато, але загалом інтереси Української держави в Чехії змушені обстоювати активісти. Про це в інтерв’ю Тижню розповів психолог й активіст Ростислав Прокоп’юк.

 

«Ситуація з ексгумацією останків Олександра Олеся яскраве цього підтвердження. То було щось жахливе. Тоді нам довелося терміново шукати вихід на вище керівництво. Його мав Роман Скрипін, який якраз тоді перебував у Празі. Із ним я й досі співпрацюю над створенням спільних програм», – повідомив він.

 

Прокоп’юк також розповів, що колись у Празі був Музей визвольної боротьби України. У 1945 році частину документів знищила одна з трьох бомб, які скинули на місто. Зараз він має в себе в підвалі прекрасну колекцію картин і книжок представників української еміграції. Хоче, щоб із того була користь, аби це в щось перетворилося, але поки що безрезультатно.

 

«Взагалі люди не хочуть нічого міняти. Я не можу допомогти тому, хто про те не просить. Для психолога такі речі є порушенням етичних правил. Але коли вже обіцяю щось зробити, то це потяг, із якого не можу зіскочити», – наголосив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

 

схожі новини