Новини 20:18

США передали ще дві станції контрбатарейної боротьби для ЗСУ

Відповідні радари допоможуть запобігти жертвам серед мирного населення та українських військових.

Сполучені Штати Америки в п'ятницю, 17 серпня, передали дві станції контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 для потреб Збройних Сил України. Про це повідомив кореспондент Тижня.  

 

 

Так, церемонія передачі відбулася в Києві, у ній взяли участь начальник Генерального штабу ЗСУ генерал армії Віктор Муженко та надзвичайний і повноважний посол США в Україні Марі Йованович.

 

 

Йованович заявила, що ці радари допоможуть запобігти жертвам серед мирного населення та українських військових.

 

"Це радари, які рятують життя", – наголосила посол.

 

За її словами, станції будуть працювати на підвищення спроможностей українських військових. Крім того, посол додала, що ці радари є невеликою, але надзвичайно важливою частиною безпекової допомоги американської сторони для України, яка на сьогодні налічує понад один мільярд доларів.

 

"Очолювані Росією сили вже не зможуть безкарно завдавати ударів", – підкреслила вона.

 

 

"Ми надаємо цю допомогу, тому що ми віддані допомагати Україні захищати її територіальну цілісність та суверенітет", – додала Йованович.

 

Своєю чергою, Муженко повідомив, що передача таких технічних засобів для ЗСУ вже стає "доброю традицією". Він також підкреслив, що це свідчить про високу довіру з боку США, які є не лише стратегічним партнером, а й найбільшим донором для Збройних сил України серед іноземних держав, адже на Америку припадає близько 80% всієї допомоги.

 

Водночас Муженко звернув увагу на те, що Україна є першою країною, якій американська сторона надала право здійснювати самостійне обслуговування і ремонт цієї техніки. На його думку, це є найкращою відповіддю на питання щодо того, чи здатні українські військові опанували нові комплекси.

 

 

Станція контрбатарейної боротьби AN/TPQ-36 призначена для автоматичного визначення позицій артилерії противника. Вона здатна одночасно виявляти до 10 різних видів озброєння (міномети, ракетні установки та артилерійські системи) на відстані до 24 км. Однією з особливостей станцій AN/TPQ-36 є визначення координат противника вже з першого пострілу.

 

Вартість переданих радарів разом із навчанням, обслуговуванням, запчастинами та іншими витратами складає близько 50 мільйонів доларів. Дев’ять таких станцій, які були передані США раніше, вже успішно застосовуються в зоні ООС.

 

Зокрема, за словами командувача ракетних військ та артилерії ЗСУ генерал-майора В’ячеслава Горбильова,  ці станції успішно себе показали під час оборони Донецького аеропорту. Він додав, що противник знає про застосування цих станцій українськими військовими і прикладає значних зусиль для їхнього виявлення та знищення. Втім, всі станції на сьогодні лишаються неушкодженими і працездатними.

 

 

Як повідомлялося, уперше випробування протитанкового комплексу третього покоління Javelin в Україні відбулося на одному з військових полігонів 22 травня. 

 

Як повідомлялося 30 квітня, Сполучені Штати Америки підтвердили інформацію про доставку в Україну протитанкових ракетних комплексів Javelin. Згодом президент України Петро Порошенко також підтвердив, що в Україну доставили Javelin. 

 

Раніше стало відомо, що сенатор США Роберт Портман повідомив, що крім Javelin, Вашингтон надасть Збройним силам України  снайперські комплекси. 

 

2 березня Державний департамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму 47 мільйонів доларів. Агентство зі співпраці в галузі оборонної безпеки заявило, що уряд України запросив купівлю у США 210 ракет і 37 пускових установок. В угоду будуть включені навчання, технічна допомога, транспорт та інші аспекти логістики.

 

Також спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що поставка протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні є лише частиною військової допомоги Вашингтона, але "йдеться про набагато більше". 

схожі новини