Новини 2011-05-04 10:59

США встановить у Румунії 24 пускові ракетні установки

США встановить в південній Румунії елементи системи протиракетної оборони. Про це повідомляє швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung.

Для розташування систему протиракетної оборони (ПРО) уряд Румунії вибрав колишню військово-повітряну базу Девеселу (Deveselu).

«Призначення нового протиракетної системи має лише оборонне значення і не є направленою проти Росії», сказав у вівторок 3 травня президент Румунії Траян Басеску.

Як член ЄС та НАТО, у лютому 2010 року Румунія підписала угоду про розташування на своїй території американської систему протиракетної оборони. Система ПРО в Румунії стане частиною спільної програми захисту НАТО

Загалом, до 2015 року Бухарест розмістить на своїй території 24 пускові установки ракет-перехоплювачів типу СМ-3. Для обслуговування протиракетної системи в країну прибуде від 200 до 500 американських військовослужбовців.

Водночас, база в Девеселу залишиться під повним командуванням та контролем Румунії.

Нагадаємо, 4 лютого 2010 року помічник держсекретаря США Філіп Кроулі назвав рішення Румунії прийняти на своїй території елементи американської системи ПРО «віддзеркаленням нашої стратегії щодо розвитку архітектури системи, яка захистить усю Європу».