Новини 2011-05-04 10:59

США встановить у Румунії 24 пускові ракетні установки

США встановить в південній Румунії елементи системи протиракетної оборони. Про це повідомляє швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung.

Для розташування систему протиракетної оборони (ПРО) уряд Румунії вибрав колишню військово-повітряну базу Девеселу (Deveselu).

«Призначення нового протиракетної системи має лише оборонне значення і не є направленою проти Росії», сказав у вівторок 3 травня президент Румунії Траян Басеску.

Як член ЄС та НАТО, у лютому 2010 року Румунія підписала угоду про розташування на своїй території американської систему протиракетної оборони. Система ПРО в Румунії стане частиною спільної програми захисту НАТО

Загалом, до 2015 року Бухарест розмістить на своїй території 24 пускові установки ракет-перехоплювачів типу СМ-3. Для обслуговування протиракетної системи в країну прибуде від 200 до 500 американських військовослужбовців.

Водночас, база в Девеселу залишиться під повним командуванням та контролем Румунії.

Нагадаємо, 4 лютого 2010 року помічник держсекретаря США Філіп Кроулі назвав рішення Румунії прийняти на своїй території елементи американської системи ПРО «віддзеркаленням нашої стратегії щодо розвитку архітектури системи, яка захистить усю Європу».

схожі новини