Новини 2018-08-21 13:47

Гриневич повідомила, що ЗНО з математики може стати обов'язковим для всіх випускників

Глава МОН також заявила, що відповідні зміни не ухвалять із наступного року.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич допустила розгляд можливості запровадження зовнішнього незалежного оцінювання з математики як обов'язкового для всіх випускників. Про це  у вівторок, 21 серпня, вона заявила під час конференції "Нова українська школа – старт реформи, участь громад".

 

"Можливо, ми розглядатимемо – наразі є дискусія щодо збільшення кількості обов'язкових предметів зовнішнього незалежного оцінювання, зокрема з математики", – наголосила глава відомства.

 

За її словами, відповідні зміни не ухвалять із наступного року, так як на підготовку до них потрібен час.

 

"Але я бачу абсолютно зважену політичну обґрунтованість такого рішення", – підкреслила  Гриневич.

 

Водночас міністр зазначила, що одним із пріоритетів відомства є підвищення рівня викладання математики на всіх рівнях, оскільки в Україні є дуже гарна, елітарна математична освіта, середній рівень викладання цього предмета низький.

 

"Якщо порівняти всі предмети ЗНО, то найбільшу кількість 200-баллніков ми маємо з математики, і найбільша кількість учнів, які мають найгірші результати, ми маємо саме з математики", – пояснила вона.

 

Читайте також: МОН внесло зміни у порядок проведення ЗНО

 

Нагадаємо, у червні 2017 року Міністерство освіти і науки України скасувало наказ №637, яким, за поданням МОЗ, встановлювалось, зокрема, введення мінімального прохідного бар'єру  для абітурієнтів медичних спеціальностей - 150 балів з кожного конкурсного предмета ЗНО.