Новини 2018-08-27 11:34

ЄС - це бруд, який не заслуговує наших грошей — глава МВС Італії

Маттео Сальвіні пригрозив припинити фінансування у бюджет Євросоюзу.

Міністр внутрішніх справ Італії і лідер праворадикальної "Ліги" Маттео Сальвіні у черговий раз розкритикував Європейський союз та пригрозив припинити фінансування у бюджет ЄС. Про це повідомляє Euractiv.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала під час виступу в італійському місті Пінцоло.

 

"Європа ще раз продемонструвала безпрецедентний бруд, який не заслуговує на наших грошей", - зауважив він.

 

 

Так, у Брюсселі 24 серпня відбулася зустріч на високому рівні, на якій представники європейських країн не змогли прийняти рішення щодо 150 мігрантів з рятувального судна Diciotti. У результаті по 20 мігрантів вирішили прийняти Албанія та Ірландія. 

 

Водночас Сальвіні заявив, що інших біженців прийме католицька церква "за нульовою ціною" для італійського платника податків.

 

"Церква відкрила своє серце і відкрила свій гаманець", - підкреслив глава італійського МВС.

 

У свою чергу, глава італійського уряду Джузеппе Конте відзначив, що зустріч у Брюсселі була "поразкою для Європи" та "явним порушенням духу солідарності", яка повинна бути основоположним принципом Союзу.

 

 

"Європейський союз вирішив знову відвернутися від Італії", - наголосив віце-прем'єр Італії і лідер лівої партії "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо у Facebook.

 

 

"Вони хочуть, щоб італійські громадяни заплатили 20 мільярдів євро? Тоді продемонструйте їм, що вони цього заслуговують, і що вони беруть на себе відповідальність за проблему, з якою ми більше не можемо справлятися самотужки. Кордони Італії - це кордони Європи", - додав він.

 

Нагадаємо, 16 липня в Італії дозволили двом кораблям, на яких знаходилися близько 450 мігрантів, зайти в порт на Сицилії, після згоди п'яти країн Європейського союзу прийняти більшу частину врятованих біженців

 

Як повідомлялося, Сальвіні заявив, що Італія прагне, щоб кораблі, задіяні в місіях ЄС у Середземному морі для порятунку мігрантів поблизу узбережжя Лівії, доправляли врятованих у порти будь-якої іншої країни. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

схожі новини