Новини 13:41

"Національне приниження". Джонсон назвав план щодо Brexit історичною помилкою

Екс-глава британського МЗС прокоментував план щодо виходу Британії з ЄС.

Колишній міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що план британського прем’єр-міністра Терези Мей щодо Brexit є "історичною помилкою", яка призведе до національного "приниження".Про це йдеться у колонці політика для видання The Daily Telegraph.

 

"Ми збираємось зробити історичну помилку і повернути цю країну тим, хто встановлює правила з Брюсселя, не кажучи вже про ці правила - не тільки для промислових товарів та сільськогосподарських продуктів, але і для широкого кола економічної діяльності", - зауважив він.

 

Зокрема, він нагадав ситуацію, яка сталася в Греції після переговорів з ЄС. Так, Джонсон стверджує, що програма фінансового порятунку Греції, яка офіційно завершилася 20 серпня, "залишається непереборною катастрофою".

 

"Досвід Греції є уроком абсолютного божевілля будь-якої країни, яка дозволяє себе залякувати  учасникам переговорів ЄС. Подивіться на приниження Греції - члена ЄС - і запитайте себе, як ЄС ставитиметься до Британії після виходу, коли ми вже не зможемо нічого зробити, щоб захистити себе від накладання цих правил", - наголосив екс-очільник британського дипвідомства.

 

Нагадаємо, 9 липня Джонсон подав у відставку через невдоволення стратегією "м'якого Brexit" Мей. Також стало відомо, що британський міністр з питань виходу з ЄС Девід Девіс подав у відставку.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

схожі новини