Новини 2018-08-27 15:20

Турчинов повідомив, скільки мільярдів гривень виділять на безпеку і оборону у 2019 році

Фінансування цього сектору має складати не менш ніж 5% від ВВП.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов провів нараду щодо формування оборонного бюджету України на 2019 рік. Про це повідомляє прес-служба РНБО у понеділок, 27 серпня.

 

Турчинов повідомив, що згідно з прогнозом Кабінету Міністрів України, ВВП на 2019 рік складатиме 3 946 млрд гривень, «тому фінансування сектору безпеки і оборони України, яке повинно бути не менш ніж 5% від ВВП, становитиме близько 200 млрд грн».

 

«Дохідна частина оборонного бюджету повинна формуватися виключно з реальних обґрунтованих надходжень», - наголосив він.

 

За його словами, серед пріоритетних напрямків фінансування на наступний рік заплановано, зокрема, розробку та закупівлю сучасного високоточного ракетного озброєння (ракетних систем і комплексів, зокрема, і крилатих ракет), артилерійського озброєння, бронетанкової техніки, високоточних засобів ураження, боєприпасів та продуктів спеціальної хімії, посилення системи протиповітряної оборони держави та можливостей авіації Повітряних сил ЗСУ. А також реалізацію державної політики в сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спецзв'язку та захисту інформації, сучасне облаштування дослідно-випробувальних полігонів для проведення випробувань ракет, боєприпасів тощо.

 

«Одним з важливих пріоритетних завдань оборонного бюджету є реалізація соціальних гарантій військовослужбовців, насамперед підвищення їх грошового забезпечення, що необхідно для збереження професійного ядра Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших силових структур», - підкреслив Секретар РНБО .

 

Він додав, що після завершення формування оборонного бюджету його буде затверджено на засіданні РНБО України та передано до Кабінету Міністрів України.

схожі новини