Новини 2018-08-28 13:09

Італія пригрозила ветувати довгостроковий бюджет ЄС через мігрантів

Італійський уряд висловив незадоволення імміграційною ситуацією в Євросоюзі.

Віце-прем'єр-міністр Італії і лідер лівої партії "Рух п'яти зірок" Луїджі Ді Майо пригрозив накласти вето на семирічний бюджетний план Європейського союзу, якщо блок не допомагатиме з розподілом мігрантів. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Немає ніяких догм про затвердження багаторічного бюджету на наступні сім років, який вони поспішають схвалити перед європейськими виборами. Ми не дозволимо їм це зробити, і якщо імміграційна ситуація не зміниться, вето буде впевненим", - зауважив він.

 

 

Як відзначає Euractiv, платіж до річного бюджету ЄС є юридичним зобов'язанням країн-членів, тоді як семирічний бюджет ЄС є відкритим для переговорів і загроз ветування.

 

Наголошується, що затвердження довгострокового бюджету ЄС на 2020-2027 роки до європейських виборів у травні 2019 роки стане проблематичним.

 

Водночас єврокомісар з питань бюджету Гюнтер Еттінгер попередив, що якщо країни ЄС не зможуть домовитися у найближчі місяці, бюджетну угоду буде відкладено після європейських виборів, що позначиться на запланованих проектах.

 

 

 

 

Раніше міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні розкритикував ЄС та пригрозив припинити фінансування у бюджет ЄС. За його словами, "Європа ще раз продемонструвала безпрецедентний бруд, який не заслуговує на наших грошей". 

 

У Брюсселі 24 серпня відбулася зустріч на високому рівні, на якій представники європейських країн не змогли прийняти рішення щодо 150 мігрантів з рятувального судна Diciotti. У результаті по 20 мігрантів вирішили прийняти Албанія та Ірландія.  Сальвіні заявив, що інших біженців прийме католицька церква "за нульовою ціною" для італійського платника податків.

 

Нагадаємо, 16 липня в Італії дозволили двом кораблям, на яких знаходилися близько 450 мігрантів, зайти в порт на Сицилії, після згоди п'яти країн Європейського союзу прийняти більшу частину врятованих біженців

 

Як повідомлялося, Сальвіні заявив, що Італія прагне, щоб кораблі, задіяні в місіях ЄС у Середземному морі для порятунку мігрантів поблизу узбережжя Лівії, доправляли врятованих у порти будь-якої іншої країни. 

 

Напередодні лідери ЄС на саміті в Брюсселі досягли домовленості щодо міграційної політики після понад десять годин переговрів та спроби Італії заблокувати рішення.  Зокрема, лідери ЄС домовились створити центри для мігрантів у тих країнах, які на це добровільно погодяться. Так, у цтаких  центрах визначатиметься, хто з мігрантів потребує політичного притулку, а хто  має бути депортований. Наразі не відомо, які країни погодились розмістити дані центри. 

 

25 червня в  Італії уряд  заборонив рятувальникам допомагати суднам з мігрантами в Середземному морі попри подані ними шість окремих сигналів лиха.

 

 21 червня Італія затримала в Середземному морі два рятувальних кораблі  Lifeline і Seesuchs з мігрантами на борту, які належать німецькій неурядовій організації Mission Lifeline. Зазначається, що рятувальне судно Lifeline врятувало 224 мігрантів біля узбережжя Лівії. Зокрема, глава МВС Італії  Маттео Сальвіні заявив, що корабель повинен вирушити в Нідерланди, оскільки він вийшов у море під голландським прапором, і не повинен заходити до Італії.  Згодом місія Lifeline опублікувала документ, який, підтверджує, що кораблі плавають під голландським прапором. Так, у документі йдеться, що портом приписки судна Lifeline є Амстердам, а власник судна зареєстрований в  Дрездені.

схожі новини