Новини 16:52

Польська кіноакадемія пропонує висунути Сенцова на Нобелівську премію миру

На заклик кіноакадемії відгукнувся також екс-президент Польщі Лех Валенса.

Польська кіноакадемія пропонує виступити на захист українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова та висунути його на Нобелівську премію миру. Про це у вівторок, 28 серпня,  у Facebook повідомив міністр культури України Євген Ніщук. 

 

За його словами, на підтримку українського політв'язня виступив також екс-президент Польщі Лех Валенса. 

 

"Мій добрий друг та колега - керівник Польської кіноакадемії Даріуш Яблонськи щойно повідомив мені надзвичайну новину - пан Лех Валенса - Лауреат Нобелівської Премії Миру, Президент Польщі  та засновник легендарної польської «Солідарності», відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії виступити з заявою на захист Олега Сенцова, що незаконно утримується у російській в‘язниці та голодує вже 107 днів та номінувати його на Нобелівську премію миру!", - написав міністр.

 

Як повідомлялося, 21 серпня омбудсмен Росії Тетяна Москалькова заявила, що обмін Олега Сенцова на російських ув’язнених, які утримуються в Україні, неможливий, оскільки він нібито має громадянства Росії і України. За її словами, необхідно шукати "якусь нову правову форму", зокрема, між Росією і Україною має бути укладено двосторонню угоду про статус осіб з двома громадянствами. Своєю чергою, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко назвала "маячнею та фарсом" заяву уповноваженого РФ за прав людини.

 

Нагадаємо, 22 червня мати українського режисера Людмила Сенцова написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина. Однак 14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням. 15 серпня стало відомо, що комісія Ямало-Ненецькомго автономномго округу РФ не прийняла клопотання про помилування Сенцова.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

схожі новини