Новини 2018-08-29 14:12

Нові підручники у школи надійдуть із запізненням на місяць - Гриневич

За організацію закупівлі підручників був відповідальний Інститут модернізації змісту освіти.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич заявила, що терміни доставки нових підручників у школи посуваються в середньому на місяць. Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

 

За її словами, від початку року друк підручників мав низку ризиків, оскільки наразі друкується у 2,5 рази більше підручників, ніж зазвичай – понад 18 млн примірників та одразу три лінійки підручників: для 1, 5 та 10 класів.

 

Водночас підручники з усіх предметів для 1, 5 і 10 класів будуть розміщені на сайті Міносвіти та Інституту модернізації змісту освіти (ІМЗО) до 1 вересня.

 

Термін доставки підручників для 1 класу зрушився з серпня на вересень-жовтень, для 5 класу - з липня на серпень, а для 10 класу - з вересня на листопад.

 

При цьому міністр зазначила, що перший місяць навчання для 1 класу - адаптаційний, під час якого першокласники взагалі не повинні користуватися підручниками.

 

"Я закликаю вчителів не просити батьків докуповувати підручники, не просити їх купувати друковані зошити. Перший місяць вам вони будуть не потрібні", - зауважила міністр

 

Крім того, вона відзначила, що порушення термінів  було викликано такими причинами: блокування закупівель видавництвами через судові позови, обмежені поліграфічні потужності, погана процедура експертизи підручників та інституційна слабкість.

 

Так, у зв'язку зі збоєм поставки  Міносвіти ухвалило рішення провести реорганізацію ІМЗО, який наразі відповідальний за експертизу підручників і їх закупівлю.

 

"Реорганізація передбачатиме зміну структури та повноважень Інституту – передачу експертизи підручників іншій установі, а також оновлення штату працівників ІМЗО", - повідомили у прес-службі. 

 

Раніше Гриневич доручила переглянути та доопрацювати методичниі рекомендації антидискримінаційної експертизи підручників для школярів. 

схожі новини