Новини 2018-08-29 21:47

У Євросоюзі заявили, що переговори з Британією щодо Brexit завершені на 85%

Барньє додав, що 31 серпня планує зустрітися з міністром Британії в справах Brexit.

Координатор Європейського союзу з Brexit Мішель Барньє повідомив, що переговори з Великою Британією щодо виходу країни з ЄС завершені на 85%. Про це в середу, 29 серпня, він повідомив журналістам в Берліні.

 

"Ми знаходимося на останній стадії переговорів; підкреслю ще раз: йдеться про упорядкований вихід (Великої Британії з ЄС – Ред.), а не хаотичний ... 85% (переговорів) разом з Великою Британією ми вже подолали", – наголосив Барньє.

 

Водночас він озвучив позицію Брюсселя з відповідної проблематики.

 

"Ми не хочемо нових кордонів, але хочемо, щоб спільно з Великою Британією у нас була можливість ввести нові контролюючі механізми", – зазначив він.

 

Крім того, Барньє додав, що в п'ятницю планує зустрітися з міністром Британії в справах Brexit Домініком Раабе. Координатор ЄС висловив надію, що переговори з новим британським міністром тепер відбуватимуться мінімум раз на тиждень.

 

"Ми будемо часто зустрічатися", – резюмував Барньє.

 

Нагадаємо, 21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.