Новини 19:38

"Свобода або смерть". У Києві активісти до консульства РФ привезли виставку, присвячену Сенцову

Зокрема, активісти обклеїли закинуту стіну навпроти будівлі консульства Росії плакатами, присвяченими політв'язню.

У Києві близько 20 активістів зібралися ввечері в четвер, 30 серпня, біля будівлю консульства Російської Федерації, щоб провести флешмоб, вони привезли виставку "Свобода або смерть" до стін російського представництва. Про це повідомляє кореспондент Тижня з місця події.

 

 

Активісти обклеїли закинуту стіну навпроти будівлі консульства Росії плакатами, присвяченими незаконно засудженому українському режисеру Олегу Сенцову.

 

 

"Виставка "Свобода або смерть" була в галереї "Дукат". У нас є інформація, що деякі люди з російського консульства не встигли її побачити, аби це виправити ми вирішили привезти виставку під консульство. Зробити її "виїзною", – заявив один з активістів Назарій Кравченко.

 

 

Активісти також розмалювали в кольори українського прапора паркан.

 

 

Крім того, під стіни консульства РФ прийшла виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супурн.

 

На даний момент будівлю консульства охороняє з десяток поліцейських.

 

 

Як повідомлялося, депутати парламентів Латвії, Естонії і Литви направили звернення лідерам Європейського союзу із закликом тиснути на Росію, щоб домогтися негайного звільнення незаконно засудженого режисера Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів. Як зазначається, звернення направлене президенту Європейського союзу Дональду Туску, голові Європарламенту Антоніо Таяні, голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру і голові європейської дипломатії Федеріці Могеріні.

 

22 червня мати українського режисера Людмила Сенцова написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина. Однак 14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням. 15 серпня стало відомо, що комісія Ямало-Ненецькомго автономномго округу РФ не прийняла клопотання про помилування Сенцова.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

схожі новини