Новини 2018-08-30 22:44

Євросоюз вимагає від Росії негайного звільнення політв'язня Сенцова

У ЄС наголосили, що режисера мають звільнити негайно і без будь-яких умов.

Європейський Союз у четвер, 30 серпня, звернувся до Росії із закликом негайно звільнити незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова, який голодує вже 109 днів. Про повідомляє прес-служба Постійного представництва ЄС при Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

 

"ЄС закликає Росію негайно і без будь-яких умов звільнити українського кінорежисера Олега Сенцова, який вже понад 100 днів голодує на знак протесту проти позбавлення волі українських політичних бранців Росією", – йдеться у повідомленні.

 

 

Читайте також: "Свобода або смерть". У Києві активісти до консульства РФ привезли виставку, присвячену Сенцову

 

Як повідомлялося, депутати парламентів Латвії, Естонії і Литви направили звернення лідерам Європейського союзу із закликом тиснути на Росію, щоб домогтися негайного звільнення незаконно засудженого режисера Олега Сенцова та інших українських політичних в'язнів. Як зазначається, звернення направлене президенту Європейського союзу Дональду Туску, голові Європарламенту Антоніо Таяні, голові Єврокомісії Жан-Клоду Юнкеру і голові європейської дипломатії Федеріці Могеріні.

 

22 червня мати українського режисера Людмила Сенцова написала російському президенту Владіміру Путіну клопотання про помилування сина. Однак 14 серпня управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ повідомило, що для початку процедури помилування Сенцов повинен самостійно звернутися до Путіна з відповідним проханням. 15 серпня стало відомо, що комісія Ямало-Ненецькомго автономномго округу РФ не прийняла клопотання про помилування Сенцова.

 

Суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі 25 серпня 2015 року. Росія відмовила Україні у передачі полів'язня, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).

 

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. 

схожі новини