Новини 10:24

У США оприлюднили стенограму розмови Клінтона та Єльцина про Путіна

1999 року Єльцин повідомив Клінтону про те, що вибрав своїм наступником Путіна.

У Сполучених Штатах Америки президентська бібліотека імені Білла Клінтона опублікувала документи щодо російсько-американських відносин у 1990-х роках, серед яких стенограма розмови колишніх лідерів двох країн Боріса Єльцина та Білла Клінтона про кандидатуру Владіміра Путіна на посаду нового президента Росії.

 

Згідно з документами, 8 вересня 1999 року Єльцин під час телефонної розмови повідомив Клінтону про те, що вибрав своїм наступником  Путіна.

 

Зокрема, він відзначив, що йому "знадобилося багато часу, щоб подумати, хто може стати президентом Росії в 2000 році".

 

"Я зрозумів, що він - тверда людина, яка добре обізнана в різних питаннях в сфері його відповідальності. У той же час він ретельний і сильний, дуже товариський і легко може налагодити хороші відносини і контакти зі своїми партнерами. Я впевнений, що ви вважатимете його дуже кваліфікованим партнером. Я глибоко переконаний, що в 2000-му році він як кандидат отримає підтримку. Ми ведемо відповідну роботу", - зауважив тоді Єльцин.

 

Згодом під час зустрічі колег 19 листопада 1999 року на питання Клінтона, хто переможе на президентських виборах в РФ, Єльцин відповів: "Путін, звичайно. Він буде моїм наступником. Він демократ і знає Захід".

 

Раніше колишній посол США в Росії Майкл Макфол заявив, що якби Єльцин обрав, наприклад, Нємцова, котрий був на той час одним із кандидатів, історія могла б розвиватися зовсім по-іншому.