Новини 2018-08-31 10:31

Посол України в США повідомив, що в Європі були проти передачі Javelin Україні

Водночас Чалий назвав низку причин, які зробили можливою передачу Україні протитанкових ракетних комплексів.

Посол України в США Валерій Чалий повідомив, що за часів президента Барака Обами деякі європейські лідери радили не надавати Україні летальну зброю. Про це він заявив в інтерв’ю "Європейській правді".

 

Водночас Чалий назвав низку причин, які зробили можливою передачу Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin. За його словами, перше – те, що у Вашингтоні поступово усвідомлюють агресивну політику Росії; друге – те, що окрім агресії проти України, з’являються нові міжнародні злочини Москви, на які необхідно реагувати.

 

"І є третя причина – це особистий підхід Дональда Трампа... Трамп більше орієнтується на своїх радників чи власну позицію, ніж на поради партнерів з Європи", – підкреслив посол.

 

Він також зазначив, що Обама більше дослухався до порад європейців проти надання Києву летального озброєння. Однак Чалий не уточнив, які саме європейські лідери вплинули на відмову адміністрації Обами.

 

Крім того, дипломат наголосив на готовності України не лише отримувати безкоштовно, але купувати американську зброю.

 

"Ми готові розглядати закупівлю озброєння в США, а не тільки отримання як безповоротної допомоги – а це важливо для Дональда Трампа, у минулому бізнесмена", – додав він.

 

Як повідомлялося, уперше випробування протитанкового комплексу третього покоління Javelin в Україні відбулося на одному з військових полігонів 22 травня. 

 

Нагадаємо, 6 травня заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука заявив, що на лінії зіткнення на Донбасі поки що не використовують американські ракетні комплекси Javelin. 

 

1 травня міністр оборони Степан Полторак повідомив, що 2 травня Збройні сили України розпочнуть працювати з протитанковими ракетними комплексами Javelin. 

 

30 квітня стало відомо, що Сполучені Штати Америки підтвердили інформацію про доставку в Україну протитанкових ракетних комплексів Javelin. Згодом президент України Петро Порошенко також підтвердив, що в Україну доставили Javelin. 

схожі новини