Новини 14:45

Єльцин попереджав Клінтона про можливу анексію Криму ще в 1996 році

Як зазначається, під час Кремлівського обіду 21 квітня 1996 року сторони говорили про майбутні президентські вибори в Росії.

Колишній президент Росії Боріс Єльцин під час зустрічі в 1996 році з американським президентом Біллом Клінтоном повідомив, що в разі повернення до влади комуністичної партії існує небезпека розв’язання громадянської війни, скасування кордонів між республіками та анексії Криму. Про це йдеться у стенограмах їх бесід, опублікованих на сайті бібліотеки екс-президента США.

 

Як зазначається, під час Кремлівського обіду 21 квітня 1996 року сторони говорили про майбутні президентські вибори в Росії. Єльцин як послідовний антикомуніст чітко попереджав про загрози в разі повернення до влади компартії.

 

"Існує кампанія в пресі США, в якій йдеться, що люди не повинні боятися комуністів, що вони хороші, чесні і добрі люди. Я попереджаю не вірити цьому. Більше половини з них фанатики, вони знищують все. Це означатиме громадянську війну.  Вони скасують кордони між республіками, вони хочуть повернути Крим, навіть висувають претензії щодо Аляски", – наголосив перший президент Росії.  

 

Своєю чергою, Клінтон відповів, що розуміє, що є люди, які прагнуть викликати обурення щодо Заходу, зокрема проти США.

 

Колишній високопосадовець Пентагону і директор американського Центру Байдена Майкл Карпентер з зауважив – "це корисне нагадування про те, що реваншистські настрої були сильними тоді також".

 

"У щойно розсекречених бібліотечних виданнях Клінтона Єльцин застерігає, що якщо Зюганов і комуністи прийдуть до влади в 96 році, вони "повернуть Крим" і "навіть висунуть претензії на Аляску". Це корисне нагадування про те, що реваншистські почуття були сильними теж", – написав Карпентер.

 

Нагадаємо, 30 серпня в Сполучених Штатах Америки президентська бібліотека імені Білла Клінтона опублікувала документи щодо російсько-американських відносин у 1990-х роках, серед яких стенограма розмови колишніх лідерів двох країн Боріса Єльцина та Білла Клінтона про кандидатуру Владіміра Путіна на посаду нового президента Росії.

схожі новини