Новини 2018-08-31 16:23

Варфоломій повідомив, що рішення про проголошення автокефалії для України прийняте

Як зазначається, Вселенський патріарх роз'яснив російській делегації, що рішення було прийнято, і що вже ведуться відповідні процеси.

Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу, що рішення про проголошення Української автокефальної церкви прийняте. Про це пише грекомовне видання Оrthodoxia.info, яке підтримує позицію Вселенського Патріарха, повідомив речник УПЦ КП, архієпископ Євстратій Зоря.

 

"Вселенський патріарх проінформував російського патріарха про те, що рішення про проголошення Української автокефальної церкви прийняте", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Вселенський патріарх роз'яснив російській делегації, що рішення було прийнято, і що вже ведуться відповідні процеси.

 

"Ніхто не хоче створити ще один розкол, але хочуть єднання в церкві", – заявив митрополит Еммануїл у відповідь на питання щодо заяв російських представників про те, ще нібито створиться розкол.

 

Водночас Зоря розповів, що за інсайдерською інформацію, Московський патріарх пропонував провести міжнародну конференцію з питання української автокефалії, де б сторони виклали свої аргументи та історичні документи.

 

"Також обізнані з "внутрішньою кухнею" МП спостерігачі очікують, що провальні за підсумками переговори у Стамбулі можуть привести до кадрових рішень – патріарх спробує перекласти свою відповідальність на тих, хто безпосередньо займався "українським питанням" протягом попередніх років", – додав він.

 

Своєю чергою, глава РПЦ вже прокоментував результати зустрічі. 

 

"Постійно виникають проблеми, які є викликами для церкви з пастирської точки зору. Світ дуже швидко змінюється, і жодна церква не може приймати рішення, які суперечили позиції іншої Православної церкви", – зазначив патріарх Кирил.

 

Як повідомлялося, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

схожі новини