Новини 2018-08-31 20:19

Клімкін прокоментував візит глави РПЦ до Вселенського патріарха

Міністр закордонних справ наголосив, що "автокефалія в України буде".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Facebook прокоментував візит патріарха Московського Кирила до Вселенського патріарха Варфоломія, що відбувся раніше 31 серпня. 

 

"Ясно, що московський гість мав докласти всіх зусиль, аби цьому завадити й зберегти свої позиції в Україні", - зазначив міністр.

 

За його словами, Вселенський патріарх повідомив співрозмовника про те, що автокефалія в України буде.

 

"Схоже, наше справедливе прагнення отримати автокефалію і підтримка Вселенського патріарха Варфоломія таки змусили РПЦ хоча б частково повернутися до реальності й розпочати діалог з Константинополем", - наголосив Клімкін.

 

Нагадаємо, у п'ятницю, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Нагадаємо, 17 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.