Новини 2018-09-03 00:58

Українсько-італійська стрічка отримала премію на Венеційському кінофестивалі

Варто зазначити, що створення фільму на 58% забезпечила українська сторона, з яких 20% – Держкіно і 38% від виробничої компанії Fresh Production, а 42% - від італійської.
У неділю, 2 вересня, українсько-італійська стрічка "Ізі" отримала премію Kineo Diamond Award на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі. Про це повідомив глава Держкіно Пилип Іллєнко.

 

"Вперше на Венеційському кінофестивалі, одному з трьох найбільших кінофорумів світу, вручено премію фільму виробництва України", - зазначив він. 

Kineo Diamond Award як спеціальний захід Венеційського кінофестивалю вручається 16-й рік поспіль,До журі премії входять критики, журналісти в галузі кіно та кіновиробники. 

 

"Ізі" попередньо оцінили на минулорічному кінофестивалі в Локарно, де виконавця ролі Ізі, Нікола Ночелла, відзначили як "найкращого актора" премією незалежних швейцарських кінокритиків Boccalino d'Oro. Більшість зйомок відбувалися біля Львова і Трускавця. Лише десята частина - в Італії.

 

Варто зазначити, що створення фільму "Ізі" режисера Андреа Маньяні на 58% забезпечила українська сторона, з яких 20% –  Держкіно і 38% від виробничої компанії Fresh Production, а 42% - від італійської.

 

Крім Мінкульту Італії фільм допоміг профінансувати регіональний аудіовізуальний фонд Фріулі-Венеція-Джулія.

 

Нагадаємо, створена у співпраці України, Франції та Ісландії кінострічка "Жінка на війні" стала однією з переможців програми "Тиждень критики" на 71-му Каннському кінофестивалі.

 

Як повідомлялося, українсько-словацький фільм "Межа" переміг у шести номінаціях кінопремії у Братиславі.

схожі новини