Новини 2018-09-03 10:57

Вселенський патріархат даватиме томос без урахування думки Москви - Порошенко

За словами глави держави, дане рішення ухвалив Вселенський патріархат Константинополя.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Вселенський патріархат Константинополя ухвалив рішення щодо одноосібного права надавати томос про автокефалію. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

За словами глави держави, думка Росії щодо цього питання враховуватися не буде.

 

"Вселенський Патріархат прийняв рішення про право без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної церкви. І в першу чергу Україні - права на створення Помісної соборної православної Української церкви", - наголосив він.

 

 

 

 

Раніше стало відомо, що на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у  Стамбулі було ухвалено рішення про те, що Константинопольський патріархат має право надавати автокефалію церкві без будь-яких узгоджень.

 

Нагадаємо, 31 серпня Константинопольський патріархат Варфоломій повідомив главі Російської православної церкви патріарху Кирилу про рішення щодо автокефалії в Україні, яке наразі імплементується. 

 

Як повідомлялося, 17 квітня Порошенко повідомив, що написав офіційне звернення до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому проект постанови "Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні". За відповідні рішення проголосували 268 депутатів.

схожі новини