Новини 2018-09-03 13:24

Качинський заявив, що Польща повинна остерігатися "соціальних хвороб" ЄС

Лідер PiS звинуватив критиків у тому, що вони служать "владним інтересам і укладають угоди з сильними світу цього".

У Польщі лідер правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS) Ярослав Качинський заявив, що Польща, хоч і належить до Європейського Союзу, однак повинна бути обережна, щоб не "заразитися соціальними захворюваннями", які домінують у блоці. Про це повідомляє агентство  Reuters.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала  на партійному з'їзді напередодні місцевих виборів, які відбудуться у жовтні.

 

За його словами,  членство у ЄС є "найкоротшим шляхом для Польщі досягнути паритету з її західними союзниками, коли мова йде про рівень життя".

 

"Але це не означає, що ми повинні повторити помилки Заходу і заразитися соціальними захворюваннями, які там домінують", - підкреслив він.

 

Так, Качинський захищав демократичну репутацію своєї партії і звинуватив критиків у тому, що вони служать "владним інтересам і укладають угоди з сильними світу цього", вказуючи при цьому на зв'язки польської ліберальної опозиції з Брюсселем.

 

"На нас нападають зсередини і зовні ... способами, які знецінюють реальність і прагнуть принизити Польщу", - наголосив він.

 

"Легко обслуговувати інтереси наймогутніших. Якщо ви хочете служити суспільству, нації, це набагато складніше ", - додав очільник PiS.

 

Нагадаємо, 2 серпня Верховний суд Польщі призупинив дію нового закону щодо виходу на пенсію суддів, старших за 65 років, поки суд ЄС не ухвалить рішення про правомірність даної вимоги закону.

 

25 липня Сенат Польщі  ухвалив поправку до закону про Верховний суд, яка передбачає, що голову суду зможуть обирати 2/3 суддів Верховного суду.

 

Як повідомлялося, 17 квітня польський Сейм та Сенат прийняли зміни до трьох законів про про Верховний суд, суди загальної юрисдикції та Національну раду судочинства. 

 

2 липня ЄС розпочав санкційну процедуру проти Польщі через польський суперечливий закон про Верховний суд. Своєю чергою, у Польщі відреагували на рішення Єврокомісії розпочати санкційну процедуру  Зокрема, міністр закордонних справ Яцек Чапутовіч заявив, що Польща доводитиме свою правоту у суді. У свою чергу, віце-міністр закордонних справ і міністр з європейських справ Конрад Шиманський заявив, що Польща в 30-денний термін відповість на поставлені перед нею питання з боку Єврокомісії.

 

Додамо, 1 березня депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, підтримавши рішення Європейської комісії розпочати процедуру санкцій проти Польщі через порушення верховенства права.

схожі новини