Новини 10:35

Мей "боїться" Джонсона після провалу плану щодо Brexit - Sky News

Екс-глава МЗС Британії повернувся до своєї Brexit-битви з прем'єром.

Прем'єр-міністра Великої Британії Терезу Мей звинуватили у страху перед колишнім міністром закордонних справ Борисом Джонсоном, після того, як її план щодо Brexit  потрапив під атаки як від прихильників виходу з Європейського Союзу - “вихідників” (leavers) і тих, хто вважає кращим залишатися у блоці - “залишенців” (remainers). Про це повідомляє британський телеканал Sky News.

 

Зокрема, Мей зіштовнулася з останніми неспокійними місяцями у парламенті, оскільки намагається виграти угоду щодо своїх пропозицій Brexit, відомий як план Chequers, як на власній стороні, так і в ЄС.

 

Так, екс-глава МЗС Британії Борис Джонсон, який подав у відставку на знак протесту проти плану Мей, повернувся до своєї Brexit-битви з прем'єр-міністром з іншою "вибуховою" газетною статтею.

 

Зокрема, у виданні The Daily Telegraph він заявив, що Британії розмахує "білим прапором" у обговореннях з ЄС і, що вирішенням проблеми є переговори з Брюсселем.

 

У свою чергу, речник Мей відзначила, що вона була "серйозним" прем'єр-міністром, який "висунув серйозні пропозиції".


Водночас член парламенту від консерваторів Джейкоб Різ-Могг після зустрічі  з координатором ЄС з Brexit  Мішель Барньє заявив, що план Мей  потрібно відкинути на користь торгової угоди, подібної до тої, яку було підписано між ЄС та Канадою.

 

Нагадаємо, 3 серпня координатор ЄС з Brexit  Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єра Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди.  За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг - не в інтересах ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.

схожі новини