Новини 2018-09-05 14:26

У ЄС прокоментували дії Росії в Азовському морі

Водночас у Євросоюзі очікують, що РФ забезпечить безперешкодний доступ до українських портів.

Представництво Європейського союзу в Україні повідомило, що Росія умисно перешкоджає проходженню суден до українських портів Азовського моря. Про це в середу, 5 вересня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

 

Водночас у ЄС очікують, що Москва забезпечить безперешкодний доступ до українських портів.

 

"Останніми місяцями Росія дедалі частіше навмисно перешкоджала та затримувала проходження суден, зокрема суден із держав-членів ЄС, які йшли транзитом через Керченську протоку з/до портів України в Азовському морі. Ми очікуємо, що Російська Федерація забезпечить безперешкодний доступ до українських портів в Азовському морі", – йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, Євросоюз повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, надалі засуджує та не визнає незаконної анексії Криму та м. Севастополя.

 

Читайте також: "Повзуча агресія". Як Україна протистоїть РФ в Азовському морі

 

Нагадаємо, 28 серпня стало відомо, що президент України Петро Порошенко планує зібрати засідання Ради нацбезпеки та оборони, щоб обговорити питання блокування Росією кораблів в Азовському морі.

 

28 серпня речник Міністерства оборони України полковник Дмитро Гуцуляк заявив, що окупанти активізували підготовку підрозділів, дислокованих вздовж узбережжя Азовського моря.

 

Раніше речник Держприкордонслужби України Олег Слободян заявив, що огляд Росією суден в Азовському морі є політичним та економічним тиском на Україну.

 

17 липня президент України Петро Порошенко доручив керівництву Збройних Сил України вжити заходів у зв'язку з незаконними зупинками і оглядами українських та іноземних суден, що йдуть в порти Азовського моря.

схожі новини