Новини 2018-09-06 10:50

Денис Казанський: У «ДНР» Трапєзнікова вважають тимчасовою постаттю

Мало хто вірить, що він прийшов усерйоз і надовго, адже в Донецьку на владу давно претендують куди впливовіші й авторитетніші особи.

У «Донецькій народній республіці» нового ватажка «ДНР» Дмітрія Трапєзнікова, який до вбивства Олександра  Захарченка був так званим «заступником голови Ради міністрів ДНР» вважають тимчасовою постаттю. Про це пише журналіст Тижня Денис Казанський.

 

«Мало хто вірить, що він прийшов усерйоз і надовго, адже в Донецьку на владу давно претендують куди впливовіші й авторитетніші особи. Серед потенційних наступників Захарченка називають Алєксандра Тімофєєва, Дениса Пушиліна, Олександра Ходаковського, Павла Губарєва, Івана Приходька та навіть Андрія Пургіна. Кожен із них може похвалитися більшим авторитетом, ніж Трапєзніков», – пише він.

 

За словами Казанського, конкуруючі угруповання нині намагаються заручитися підтримкою різних впливових людей у Москві. Пожвавилися анонімні Telegram-канали, блогери та експерти. А ось до народу в «народній республіці», за старою російською традицією, ніхто не апелює. Усе, як завжди, вирішуватиметься секретно, кулуарно, і переможе той, хто зуміє краще проскочити між рифів і переконати у своїй лояльності потрібну людину. На сьогоднішній день передбачити фаворита цієї гонки неможливо.

 

«Ну а поки в Донецьку реалізується традиційний російсько-радянський сценарій зміни влади, який уже багато разів спостерігався в новітній історії. У СРСР, та й у РФ, що виникла на його руїнах, правителів обирає не народ, а еліти. При цьому останні часто висували зі своїх лав найнесподіваніших персонажів. Мало хто очікував, що після смерті Сталіна СРСР очолить Хрущов, а наступником Єльцина стане нікому не відомий сірий чоловічок із Петербурга», – наголошує він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини