Новини 2018-09-06 12:16

Комітет Ради Європи закликав Україну покращити умови у в'язницях

Водночас у комітеті наголосили, що майже у всіх відвіданих ними тюрмах досі є насильство між ув'язненими.

Комітет Ради Європи закликав владу України терміново вжити заходів для поліпшення умов у в'язницях.  Про це йдеться у цьогорічному звіті Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.

 

Документ підготували за підсумками візиту місії комітету, який відбувся в грудні 2017 року.

 

Як зазначається, більшість відвіданих установ позбавлення волі вразили "поганими, а часом навіть жахливими умовами". Зокрема, йдеться про Київ та Львів.

 

"Ситуація в київському СІЗО погіршилася з попереднього візиту в 2016 році. Адже зараз воно переповнене, а умови тут можна розцінювати як нелюдські та принизливі", – йдеться у звіті.

 

Водночас у комітеті наголосили, що майже у всіх відвіданих тюрмах досі є насильство між ув'язненими,

 

У місії переконані, що це може бути результатом дуже малої кількості працівників в'язниць. Так, у комітеті закликають збільшити чисельність персоналу, забезпечити якісну підготовку, покращити умови праці та збільшити зарплати, щоб знизити рівень корупції.

 

У місії також розкритикували рівень медичних послуг у відповідних установах, а саме – на брак конфіденційності, погані та часом "негігієнічні" умови лікування.

 

Однак у комітеті відзначили і деякі покращення. Зокрема, згідно зі звітом, стало менше жорстокого поводження щодо затриманих з боку правоохоронців, хоча скарги на таке досі надходять.

 

У психіатричних та соціальних закладах делегація не виявила "правдоподібних свідчень жорстокого поводження", але були скарги "на словесні приниження".

 

Крім того, у комітеті закликали владу вдосконалити загалом систему опіки в установах психіатричної та соцдопомоги.

 

Нагадаємо, 9 серпня засуджені бійці батальйону "Торнадо" влаштували збройний опір у Лук'янівському СІЗО. За даним фактом військова прокуратура порушила кримінальну справу за чотирма статтями щодо екс-бійців роти «Торнадо».  У рамках провадження було проведено обшук в зазначеному місці попереднього ув’язнення, у ході якого виявлено та вилучено комп’ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі зброю – від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї. 

 

10 серпня у Мін'юсті повідомили, що проти двох працівників Лук'янівського СІЗО відкрили справу за допомогу колишнім бійцям спецроти "Торнадо". 

 

13 серпня міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що найближчим часом будуть прийняті жорсткі адміністративні рішення щодо працівників Лук'янівського СІЗО в рамках справи щодо бунту екс-бійців роти "Торнадо" у слідчому ізоляторі.

 

20 серпня військова прокуратура в рамках кримінального провадження щодо бунту  в Лук'янівському СІЗО повідомила про підозру екс-командиру та трьом бійцям роти "Торнадо", а також двом працівникам державної установи "Київський слідчий ізолятор".