Новини 2018-09-06 15:41

Інформація про отруєння хімвикидами дітей на Херсонщині не підтверджується - Денісова

За словами омбудсмена, госпіталізація дітей не відбулася.

Уповноважений Верховної ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що інформація щодо отруєння у Херсонській області 15 дітей хімічними викидами із заводу "Кримський титан" у окупованому Криму наразі не підтвердилась. Про це повідомляє "112 Україна".

 

За її словами, що у дітей є ознаки болю у горлі, кон’юнктивіту, фарингіту та ларингіту.

 

"Поки ми маємо інформацію, яка не підтверджується, що це отруєння… Є ознаки, що в когось боліло горло, кон’юнктивіт, фарингіт, ларингіт. Але зараз, на цю хвилину, хімічне отруєння не підтверджується, і госпіталізація не відбувалась", - зауважила омбудсмен.

 

Крім того, вона наголосила, що міжнародні організації наразі не відповіли на звернення Денісової щодо ситуації з викидом хімікатів.

 

"На цю хвилину я ще не маю від них інформації", - додала вона.

 

Нагадаємо, 6 серпня у сюжеті програми ТСН.Ранок повідомялося, що у Херсонській області госпіталізували 15 дітей із підозрою на отруєння хімічними викидами із заводу "Кримський титан" у окупованому Криму. 

 

У ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. 

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

У свою чергу, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

схожі новини