Новини 2018-09-06 22:18

Отруєння Скріпалів. США, Німеччина, Франція і Канада підтримали висновки щодо причетності ГУР РФ

Світові лідери заявили, що діяльність виконавців отруєння "майже напевно" була схвалена Кремлем.

Лідери Сполучених Штатів Америки, Франції, Німеччини та Канади заявили про "повну впевненість" щодо висновків Великої Британії про те, що двоє підозрюваних в отруєнні колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля і його дочки Юлії у Солсбері є працівниками Головного розвідувального управління Російської Федерації. Про це йдеться у спільній заяві лідерів країн, повідомляє британський телеканал Sky News.

 

Так, дану заяву очільники зробили під час зустрічі в ООН.

 

"Ми повністю впевнені у британській оцінці, що обидва підозрюваних були офіцерами російської військової розвідки, також відомої як ГРУ", - йдеться у заяві.

 

Зазначається, що діяльність виконавців отруєння "майже напевно" була схвалена на керівному рівні Кремля.

 

"Вчорашня заява ще більше посилює наш намір продовжувати руйнувати ворожу діяльність зарубіжних розвідувальних мереж на наших територіях, підтримувати заборону на хімічну зброю, захищати наших громадян і захищати себе від всіх формзлочиної державної діяльності, спрямованих проти нас і наших суспільств", - відзначається у заяві.

 

Зокрема, світові лідери привітали прогрес у розслідуванні, але закликали тих, у кого є додаткова інформація, звернутися до британської влади.

 

Раніше міністр безпеки Британії Бен Воллес заявив, що президент РФ Владімір Путін несе кінцеву відповідальність за отруєння Скріпалів.

 

Як повідомлялося, 5 вересня у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами. Британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження, а Лондон видав європейський ордер на їх арешт.

 

Згодом прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.