Новини 2018-09-07 14:34

У Євросоюзі відреагували на плани Києва закріпити в Конституції курс на ЄС та НАТО

Однак у ЄС наголосили на необхідності продовження реформ, визначених в Угоді про асоціацію.

Європейський союз поважає право України закріпити в Конституції європейський і євроатлантичний курсу держави. Про заявив речник ЄС.

 

"Це є суверенним правом кожної країни – вносити зміни до Конституції та визначати свої стратегічні цілі", – заявив речник.

 

Однак у ЄС нагадали, що Угода про асоціацію Україна-ЄС визначає, що просування реформ та процес зближення України сприяє поступовій економічній інтеграції та поглибленню політичної асоціації держави з Євросоюзом, що також було підтверджено на двосторонньому саміті 9 липня.

 

"Відтак ми повною мірою зосереджені на імплементації Угоди про асоціацію ЄС-Україна, включаючи поглиблену і всеохоплюючу ЗВТ, задля повного використання її можливостей на користь обох сторін", – заявили в Євросоюзі.

 

Нагадаємо, 3 вересня президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО і Європейський Союз.

 

5 вересня Комітет з питань національної безпеки підтримав законопроект про внесення змін до Конституції в питанні закріплення курсу України до вступу в НАТО та ЄС. 

схожі новини