Новини 2018-09-08 14:24

МЗС України передасть звернення в ОЗХЗ про хімічні викиди в анексованому Криму

За словами Беци, на сьогодні МЗС збирає у компетентних органів всю інформацію, та необхідні матеріали і докази щодо хімічного викиду в Криму.

Україна передасть звернення до міжнародної Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) з приводу хімічних викидів та забруднення повітря в окупованому Криму на заводі "Кримський титан". Про це повідомила речниця Міністерства закордонних справ (МЗС) Мар'яна Беца.

 

За словами Беци, на сьогодні МЗС збирає у компетентних органів всю інформацію, та необхідні матеріали і докази щодо хімічного викиду в Криму.

 

"Ми звичайно засуджуємо всі ці дії і нам потрібно для передачі в Організацію із заборони хімічної зброї повний пакет документів. Ми збираємо з усіх причетних, компетентних органів всю інформацію, всі матеріали, всі докази. Нам потрібна експертна оцінка наших відомств, і як тільки ми отримаємо їх - я думаю, це буде найближчим часом - ми одразу передамо це в Організацію із заборони хімічної зброї", - підкреслила речниця МЗС.

 

Вона також додала, що відповідальність за ситуацію із заводом "Кримський титан" Україна повністю покладає на Російську Федерацію.

 

Нагадаємо, у ніч на 24 серпня на півночі окупованого Криму, у районі Армянська, стався викид невідомої речовини на хімічному заводі "Кримський Титан".

 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в окупованому Криму в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів військові Збройних сил Росії у серпні проводили стрільби, унаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені, що призвело до погіршення екологічної обстановки. Водночас заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш повідомив, що причиною негативного впливу на навколишнє середовище і здоров'я людей заводу "Титан" в окупованому Криму наразі є не кислотний накопичувач відходів підприємства, а викиди в атмосферу, які здійснює завод.

 

4 вересня Україна передала до міжнародних організації, зокрема ООН, Всесвітньої організації охорони здоров'я, ОБСЄ та Червоного Хреста, інформацію про викиди хімічних речовин в районі Армянська в окупованому Криму. 

 

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що дії російської влади на території анексованого Криму призводять до екологічної катастрофи.

 

Своє чергою, міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш заявив, що людям, які проживають поблизу адміністративного кордону з окупованим Кримом, нічого не загрожує через ситуацію з хімзаводом по виробництву двоокису титану в Армянську. 

 

6 вересня в Херсонській області госпіталізували 15 дітей із підозрою на отруєння хімічними викидами із заводу "Кримський титан" у окупованому Криму. 

схожі новини