Новини 2018-09-09 14:59

У Греції відбулись насильницькі протести проти угоди щодо назви Македонії, є арештовані

Демонстранти з закритими обличчями і з палицями в руках хотіли прорватися через кордони поліції у мерії Салонік у бік центру "Веллідіо", де проходила виставка-ярмарок.

Грецька поліція арештувала вісім учасників насильницьких протестів проти угоди з Македонією щодо назви, які пройшли у Салоніках в день відкриття Міжнародної міжгалузевої виставки-ярмарку. Про це повідомляє Kathimerini.

 

Демонстранти з закритими обличчями і з палицями в руках хотіли прорватися через кордони поліції у мерії Салонік у бік центру "Веллідіо" , де проходила виставка-ярмарок.

 

Поліція застосувала проти демонстрантів світлошумові гранати і сльозогінний газ, у відповідь у правоохоронців полетіли камені.

 

Протестувальники розбили скло в будівлі мерії Салоніків і вітрини кількох магазинів, пошкодили припарковані автомобілі. Також вони спорудили барикади зі сміттєвих баків, підпалили їх і закидали поліцейських бруківкою, яку відбили з тротуарів.

 

Заворушення тривали більше трьох годин.

 

В результаті сутичок поранення отримали 15 поліцейських, яким наддали медичну допомогу на місці.

 

Спочатку поліція затримала 28 осіб, однак під арештом зрештою опинилися вісім - сім чоловіків і одна жінка, затримана за те, що при ній знайшли наркотики.

 
 
 

Нагадаємо, 3 липня міністр оборони Греції Панос Камменос заявив, що намагатиметься заблокувати ратифікацію угоди з Македонією щодо зміни назви колишньої югославської республіки.

 

26 червня міністри закордонних справ країн Євросоюзу відклали переговори про вступ з Албанією і Колишньою Югославською республікою Македонія до літа 2019 року. 

 

 26 червня стало відомо, що президент Македонії Джорге Іванов відмовився підписати закон, що затверджує угоду про зміну назви колишньої югославської республіки Республіку Північна Македонія, заявивши, що він порушує конституцію.

 

20 червня парламент Македонії ратифікував угоду з Грецією про перейменування колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. 

 

17 червня, Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія.

 

Згодом, 18 червня, у столиці Македонії Скоп'є сотні демонстрантів вийшли на акцію протеступісля підписання угоди про зміну назви колишньої югославської республіки. Того самого дня уряд Македонії прийняв законопроект щодо перейменування країни

схожі новини